10 најдобри филмови во 2018. година

12 декември, 20180
филмови

Ова е вистинското време да ги сумираме најдобрите филмови за оваа година. Доколку некои сте ги пропуштиле, добрата вест е дека сè уште можете да ги погледнете.

Филмот отсекогаш бил едена од омилените активности, без разлика дали уживаме сами или со друштво, влезот во светот на бајките, акциите или бруталната реалност, е привлечна активност на која секогаш со задоволство и се враќаме. Секоја година ни носи нови наслови кои остануваат запаметени, па така и 2018. година не е исклучок. Оваа година филмскиот свет ни претстави по неколку од сите жанрови, а доминираат неколку фантастични документарци кои нè однесоа во светот на некои од најголемите култни личности на 20 от век. Во продолжение е листата од најдобрите филмови во 2018. година, од кои сигурно веќе некои сте ги гледале, а за оние кои не сте, брзо направете си чај, завиткајте се во ќебе и уживајте во фантастичните филмови.

Red Sparrow

A simple favor

Studio 54

Bohemian Rhapsody

Salvador Dali

A star is born

Mamma mia: Here we go again

Colette

Widows

The Captain

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber