Beyoncé го најави новиот make up тренд: Карминот во сребрена боја ќе биде најголем хит оваа зима

7 ноември, 20180
B

Сребрен кармин со виолетова нијанса? Звучи совршенo!

Признаваме дека сè што ќе објави Beyoncé  на Instagram, по некое време станува хит во модата или убавината! Ништо не беше поинаку со последниот beauty експеримент на дивата Б. На фотографиите што ги објави на Instagram, Beyoncé носи сребрен кармин со виолетова нијанса во кој се заљубивме на прв поглед. Смелиот make up го искомбинира со многу елегантно карирано сако и панталони и покажа како да се издвоите од масата.

Сребрениот кармин е идеален избор за зимата, бидејќи благодарение на него ќе бидете вистинска модерна снежна кралица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber