Cara Delevingne заблеска на црвениот тепих

12 ноември, 20180
cara 0

Трендот на метални и сребрени детали на црвениот тепих продолжува.

Металик, сребро и златно е еден од најочигледните трендови на црвениот тепих за кој што сведочиме оваа есен, и за среќа им прилега  речиси на сите, на секоја комбинација и дава гламур и луксуз, а тоа го докажа и Cara Delevingne. Супермоделот и актерка одбра црн комбинезон со интересен израз и ракави составени од мали метални огледала кои буквално блескаа на црвен тепих. За дизајнот на овој необичен комбинезон е заслужен Дејвид Кома, а Cara совршено го надополни со нејзината фризура и драматична шминка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber