Дали е тој причината за распадот на деценицката љубов? Кој е новото момче на Александра Амбросио

23 ноември, 20180
222

После раскинувањето со поранешниот вереник, познатата манекенка падна во прегратките на италијанскиот дизајнер.

Познатата бразилска манекенка и поранешен ангел на „Victoria’s Secret“ Alessandra Ambrosio има ново момче.

Таа во март оваа година, се раздели со поранешениот верник и татко на нејзините деца, Jamie Mazur. Тие беа заедно 10 години и ги имаат ќерката Ања и синот Ноу.

Алесандра во текот на овие денови беше фотографирана со италијанскиот дизајнер и модел  Nicolo Oddi на аеродромот, заминувајќи од Лос Анџелес со приватен авион.

Се појавија заедно пред три месеци на еден настан кој беше организиран од страна на „Harpers bazar“, додека на социјалните мрежи не објавија ниту една заедничка фотографија, ниту пак во јавноста зборуваа за нивната врска.

Странските медиуми пишуваат дека Alessandra и Nicolo се заедно од март, токму тогаш кога прекрасната манекенка раскина со Jamie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber