Дали вашето куче вака ве слуша?

30 мај, 20180
Дали вашето куче вака ве слуша?

Дали вашето куче ве слуша кога ќе му кажете: “Може ли малку потивко?”

За таа работа кучето Bean е неверојатен: лае по команда погласно или потивко.

Станува збор за интересен примерок од расата Шиба ину, најмалата од шесте оригинални јапонски раси на кучиња.

Мал но агилен, првобитно е одгледуван за лов. Изгледа слично на Акита, но е со поситна градба. Шиба ину е една од древните кучешки раси кои и денес постојат во светот. И многу се паметни

Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris