Џенифер Лопез заработи тужба поради сопствената фотографија: Пејачката мора да плати 150.000 долари

21 декември, 20180
Capture

Џенифер Лопез доживеа неочекувана ситуација кога ја објави својата фотографија на социјалните мрежи.

Имено, пејачката објави слика на Instagram од професионален апарат, а на тој начин ги прекрши авторските права. Сега на пејачката и се заканува тужба од 150.000 долари.

Всушност, латино дивата, на Instagram story објави нејзина фотографија, направена истиот ден и напиша: „Денес беше добар ден“, но наскоро пристигна и лошата вест. Мајкл Стјуарт, професионален фотограф, рече дека ја фотографирал Џеј Ло и претходно оваа година, и ги заштитил фотографиите во јуни , како што пишува во тужбата.

Мајкл е лут бидејки Џеј Ло или некој од нејзиниот тим, се осмелил без дозвола да ја искористи неговата фотографија , а сега сака да си ја наплати својата работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber