EDDIE MURPHY ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА СО ДЕСЕТТЕ ДЕЦА

27 декември, 20180
еди

Кога за празниците се собира целата фамилија на Eddie Murphy , на масата седат 14 луѓе!

Познатиот 57-годишен актер и комичар Eddie Murphy  го прослави Божиќот со своето семејство, а тоа значи – со неговите десет деца, вереницата Paige Butcher, неговата мајка Lillian Murphy и неофицијалната свекрва, мајката на неговата животна партнерка Butcher.

На фотографијата се Erik (29), Bria  (29), Christian (28), Miles (26), Shayne Audra  (24), Zola Ivy  (19), Bella Zahra (16) Angel (11), Izzy (2) и синот May, кој има само 10 недели.

Eddie  и 39-годишната австралиска манекенка Paige Butcher, синот Max го добија кон крајот на ноември, само неколку месеци откако објавија дека се вериле. Нивна заедничка ќерка е и Izzy, додека останатите деца на Murphy се од неговите предходни бракови, односно врски: со Nicole Mitchell Murphy, актерката Melanie Brown, режисерка Tamarа Hood и неговата највлијателна девојка, Paulette McNeely.

View this post on Instagram

Merry Christmas!!! 🎄

A post shared by Bria (@bria_murphy) on

View this post on Instagram

Daddy’s girls (missing Izzy) #HappyHolidays 🎄🎅🏿

A post shared by Bria (@bria_murphy) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber