Фустан и високи чизми е комбинацијата која трендсетерките едноставно ја обожаваат оваа сезона

14 ноември, 20180
123

Причина зошто вашите летни фустани сепак не мора да ги преместите длабоко во гардероберот.

Со првите знаци на пад на температурите и означување на зимата, многумина од нас веднаш ги вадат сите чизми од гардероберот и размислуваат за можни комбинации на облека. Не мора ниту да повторуваме дека понудата на чизми за оваа сезона е навистина совршена, од бели до каубојски, од лакирани до имитација на крокодилска и змијска кожа, оваа сезона ќе гледаме чизми во сите изданија и сите комбинации на облека, но се чини дека една е многу популарна. Комбинацијата која оваа сезона ги излуде трендсетерките е фустанот со високи чизми, а тоа значи дека вашиот омилен цветен фустан можете да го носите и во есенските и зимските денови со високи чизми и добро палто, а како тоа го прават овие светски трендсетерки откриваме во продолжение.

View this post on Instagram

Happy cat 😸 @voguespain Photo by @collagevintage2

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

View this post on Instagram

My Halloween outfit 👻 @ganni #gannigirls |📸: @torgonskayaa

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

View this post on Instagram

Sans dessus dessous @loewe

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

https://www.instagram.com/p/Bnj8dKQlI3c/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

A date with Paris 👁

A post shared by Beatrice Gutu (@beatrice.gutu) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber