Изгубете 2 килограми неделно со помош на овој пијалок

2 мај, 2018
2

Поголемиот дел од нас го започуваат денот со филџан кафе кој ни помага да се разбудиме и да добиеме додатна енергија.

Меѓутоа, експертите за почеток на денот препорачуваат друг пијалок кој би требало да стане дел од вашата утринска навика.

Овој пијалок многу лесно можете да го подготвите – во чаша топла вода исцедете сок од половина лимон. Овој пијалок ќе го забрза вашиот метаболизам, ќе го тетоксицира организмот и ќе го намали чувството на глад.

Доколку пред секој појадок го испиете овој пијалок, за една недела можете да изгубите и до два килограми, советуваат експертите.

Тој е богат со витамин Ц, со што помага во зајакнување на имунитетот. Со оглед на тоа дека лимонот обилува со антиоксиданси, неговото конзумирање го успорува стареењето на кожата.

Лимоновиот сок растворен во топла вода може да го освежи вашиот здив, да ги зајакне коските и да ја подобри вашата општа здравствена состојба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris