Лесен и вкусен десерт кој ќе ве воодушеви

13 декември, 20181
колаче 2

Состојки:

 • 2 кисели млека
 • 1 ½ чаша брашно (200гр)
 • 100гр кокос
 • ½ чаша шеќер
 • ½ чаша масло
 • 1 прашок за пециво
 • 100гр чоколадо

Подготовка:

Во брашното додадете го прашокот за пециво и измешајте, додадете го киселото млеко, шеќерот, маслото и кокосот и убаво соединете ги.

Тепсијата обложете ја со хартија за печење, па истурете ја смесата во плех со помали димензии, израмнете ја и печете на 190 степени околу 40 минути. Топлиот колач прелејте го со чоколадна глазура.

Пријатно!

One comment

 • Pale

  31 јануари, 2019 at 05:34

  Stranicata e dosta interesna I cesto gi sledam objavite

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber