Одело со боја на кожата? Ова го може само Дуа Липа!

13 декември, 20180
дуа липа 0

Дуа Липа повторно ни докажа дека вреди да се ризикува на црвениот тепих.

Дуа Липа навистина имаше успешна година, по неколку хит синглови и успешен албум кои беа проследени со две номинации за престижната Grammy награда, и покрај сето тоа, таа докажа дека е една од најдобро облечените жени, а тоа го покажа повторно на настанот 2018 Billboard Women In Music.

За оваа прилика, Дуа одбра невообичаена комбинација на облека, наместо мини фустан кој таа обожава да го носи и и стои совршено, таа одбра одело со боја на кожа, за чиј дизајн е заслужен италијанскиот дизајнер Alberta Ferretti, а оделото го искомбинира со crop top, светкави Jimmy Choo  чевли и обетки кои совршено одговараа со мокриот изглед на нејзината коса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber