Пробајте го смутито на Андриана Лима со кое ја одржува линијата

13 декември, 20180
лима 2

Рецепт кој согорува килограми!

Адриана Лима го откри рецептот за нејзиниот шејк за слабеење кој содржи три состојки, за кој вели дека и помага да ја одржува линијата.

Лима призна дека нема волшебно апче поради кое изгледа толку добро и треба напорно да се работи за витко тело, но таа нагласи дека хидратацијата е најважна и секогаш има неколку шишиња вода заедно со неа.

По будењето, Адриана, за појадок го пие токму овој пијалок кој го прави со органски намирници и тврди дека поради шејкот има рамен стомак.

Овој шејк го забрзува метаболизмот и ве заситува најмалку два часа:

Состојки:

  • 1 чаша вода
  • ½  авокадо
  • мед

Подготовка:

Ладната вода ставете ја во блендер. Исечете го авокадото и ставете половина од авокадото во блендер. Блендирајте додека смесата не се соедини, а потоа додадете мед по вкус и повторно блендирајте.

Ако сакате пијалокот да има повеќе протеини, наместо вода, ставете чаша млеко и половина чаша обичен јогурт.

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber