Дали ги пробавте најголемите make-up трендови за 2018.?

13 декември, 20180
528

Пет beauty трендови кои треба да ги пробате до крајот на декември.

Доколку одговорот е не, сеуште имате време до крајот на месецот да ги испробате некои од најголемите beauty трендови што ја одбележаа оваа година. Шминкерот Patrick Ta, кој разубавува многу од познатите имиња како што се Емили Ратајковски, Бела Хадид и Камила Кабело, предлага пет трендови:

Виолетовата е боја на годината

Помалку значи повеќе

View this post on Instagram

A Real Angel @adrianalima

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta) on

Колку посјајно толку подобро

Поп арт естетика

Сјајни усни

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber