Нема што да штедат: Филип и Александрa искешираа 5.000 евра за бурми

9 мај, 2018
7

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ искешираа дури 5.000 евра за златни бурми, кои се направени специјално за оваа прилика.

Накитот што идните младенци еден на друг ќе си ги стават на рака на 21. јуни е направен по желба на пејачката, со иситнети брилијанти. Тие прстените ги чекаа повеќе од 2 месеци, а сега таа битна работа е завршена. Подготовките за гламурозната венчавка и свадбената веселба се при крај, а во организацијата е вклучено целото семејство Живојновиќ. Боба му помага на Филип околу менито, на кое ќе се најдат специјалитети од седум најпознати европски ресторани, додека Лепа Брена со Александра и нејзината мајка Борка ги завршуваат деталите околу декорацијата на свечената сала.

Фолкерката, инаку, не се оптоварува многу со прославата и е со мирна глава.

– Нема никакви новости. Полека се се завршува, па се е опуштено. Главните работи ги завршивме. Во меѓувреме снимив и дуетска песна со Саша Матиќ, кој ќе ни биде гостин на прославата. Јас норамално се уште настапувам, а викендов никаде не пеев, па се посветив на организацијата на свадбата. Се тече по планот, едвај го чекаме тој ден, рече Александра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris