Неверојатна 7-дневна диета, која ги прочистува сите токсини од телото

29 мај, 2018
3

Кога се подложувате на диета за детоксикација, правите прочистување на телото и од корисни материи. Затоа, системот за детоксикација не треба да се користи повеќе од двапати годишно.

Експерите пак нудат 7-дневен детокс систем кој изгледа вака:

Понеделник: Течности во големи количини: вода, сокови, детокс коктели и чај.

Вторник: Почнуваме да додаваме плодови кои содржат големо количество влакна: Манго, праски, банани.

Среда: Додадете во исхраната свеж зелен зеленчук.

Четврток: Ориз, брокула и моркови во варена форма.

Петок: Кон оформеното мени додадете ореви, а во сабота – јогурт и житарици.

На последниот ден од диетата, нагласете на рибата.

Можете да консумирате секојдневно детокс вода: во негазирана вода додадете сецкани зеленчук и овошје.

Соодветни се следниве комбинации: краставица и нане, лимон, јагода и киви, лубеница, цимет и јаболко, цимет и грејпфрут.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris