ОД ОВАА СОСТОЈКА косата ви расте како луда

28 септември, 20180
уу

Сигурно веќе знаете некои трикови за убавина со состојки кои инаку се користат во кујната.

Тоа не е никаква новост, напротив, некои народи уште од далечни времиња користат цимет, куркума и разни други прехранбени продукти за убавина.

Но древниот трик кој ги користат Јапонките за побрзо растење на косата е поедноставен и поевтин од сите за кои сме слушнале досега, а производот што го користат сигурно веќе се наоѓа во сечија кујна. Станува збор за обичниот ориз, а постапка веќе ја знаете.

Сварете го како и обично, а оризот можете слободно да го изедете бидејќи се што ви треба за косата е вода во која се вари.

Откако ќе ја измиете косата со шампон, измасирајте ја водата од оризот на темето, а потоа нанесете и на остатокот од косата.

Оставете да одстои десетина минути, а потоа косата измијте ја со обична вода.

Резултатот сигурно ќе ве возбуди, бидејќи косата, по првиот пат, ќе биде посјајна и помека, а по некое време ќе забележите и дека расте многу побрзо.

Постапка можете слободно да ја повторите секој пат кога варите ориз, бидејќи оваа техника не може да и штети на вашата коса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris