Печени компири со кромид и домати

11 мај, 2018
9

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 500гр компири

* 2 главици кромид

* 2 домати

* 100гр масло

* врска магдонос

* сол, бибер по вкус

* 6 лажици мајонез

* 5 лажици кечап

* црвен пипер за попрскување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Ги лупиме и ги сецкаме компирите, кромидот и доматите.
Ги ставаме во тава и го додаваме маслото. Мешаме внимателно.
Додаваме сол и бибер по вкус. Додаваме околу 1 чаша вода иги ставаме во загреана рерна на 200 степени околу 45-50 минути.
Ги вадиме од рерна и ги додаваме кечапот и мајонезот. Попрскуваме со малку црвен пипер, го додаваме ситно исецканиот магдонос и сервираме.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris