Песната Bohemian Rhapsody повторно ги сруши рекордите

13 декември, 20180
queen

Благодарение на истоимениот филм.

Песната “Bohemian Rhapsody” беше прогласена за најслушана песна во 20. век, гордо објави Universal Music Group. Ова не беше изненадување за никој, бидејќи истоимениот филм ги воодушеви сите гледачи низ целиот свет и ги сруши бројните рекорди на гледаност.

Филмот за една од најпопуларните музички групи во историјата очигледно ја разбуди носталгијата меѓу бројните фанови, бидејки  бројот на гледаност и слушање на споменатата песна драстично се зголеми во изминатите неколку месеци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber