Преубавата србинка денес е светски познат модел и заработува илјадници евра месечно!

21 декември, 20180
kristina

Кристина Периќ е првата србинка која стана „Victoria’s Secret Angel“, а многумина и завидуваат на луксузниот живот и честите патувања.

Иако секогаш кога има прилика таа доаѓа во Србија за да ги види нејзините пријатели и семејство, Кристина уште пред неколку години замина во странство.

Причината поради која таа одлучи својата кариера да ја гради надвор од Србија е бидејќи таму дизајнерите за нејзиното лице  плаќаат илјадници евра, додека во Србија често се случува, за одработената ревија, моделите наместо пари да добијат гардероба и обувки.

Во јуни оваа година, долгогодишното момче, менаџерот Дамир Ѓурѓевиќ, ја запроси Кристина, а веридбата се одржа во Италија.

View this post on Instagram

how’s your day going? 👀

A post shared by KRISTINA PERIĆ ĐURĐEVIĆ (@kristinaperic26) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber