Рецепт за откажување од пушењето

30 мај, 20180
7

Рецептот кој денеска ќе ви го прикажеме е навистина многу ефикасен и ќе ви помогне да го оставите пушењето. Се што ви е потребно за да го подготвите е :

* цеден сок од половина грејпфрут

* 20мл чај од камилица

* цеден сок од половина портокал

* 30 гр масло од јојоба

* 30гр маслиново масло

*30гр масло од кокос

* 5гр оригано

Во соодветен сад измешајте ги сите состојки додека да добиете хомогена смеса. Потоа смесата ставете ја во тегла и затворете ја.

Маслото нанесувајте го врз кожата под носот или капнете неколку капки врз памук и вдишувајте длабоко, секогаш кога ќе имате потреба од пушење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris