Три make-up изгледи за празничен сјај

18 декември, 20180
123

Дали сакате да бидете ѕвезда на забавата на вашата фирма, да бидете забележана меѓу толпата луѓе, или едноставно да ја подигнете вашата самодоверба, за совршено гламурозен впечаток потребен е и соодветен beauty look. Инспирацијата ја побаравме кај секогаш совршено дотераните славни личности – Кејт Босворт, Бела Хадид и Лили Олдриџ.

Нивните три изданија, создадени од четката на познатиот шминкер Хунга Ванга,  е лесно да се рекреираат со соодветни производи, најдобро од сегашната понуда.

Четката во рака и почнуваме!

Црвен гламур

https://www.instagram.com/p/Bqrn24_hwGj/?utm_source=ig_embed

Cat-eye eyeliner

View this post on Instagram

Happy Birthday @bellahadid! 🎂

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo) on

Светкав smokey

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber