Туниката и оваа зима е многу посакувано парче облека

10 декември, 20180
tunika 0

Туниките повторно го најдоа своето место во колекциите на популарните брендови и гардероберите на популарните трендсетерки, кои ги обожаваме поради нивната леснотија за комбинирање.

Есенската колекција ни донесе нови трендови и истакна неколку нови „IT“ парчиња кои ја освежуваат нашата гардероба и секојдневните комбинации. Но, на некои парчиња секогаш се враќаме од почеток. Така, меѓу омилените класични и „basic“ модели и оваа студена сезона, на листата на омилени парчиња е туниката. Истовремено е едноставна да се комбинира и доволно впечатлива за да го освежи и да го зачини секој изглед, туниката стана неопходен дел од женската облека во есенските и зимските месеци. Покрај тоа, со ова парче облека ви се потребни само палто и чизми или патики и подготвени сте за момент – без разлика дали се работи за денови кога немате инспирација за облекување или за повеќе формални прилики.

Со цел да ја олесниме потрагата за ова модно парче, издвоивме неколку од нашите омилени high street бреднови. Голем број одлични туники пронајдовме во H & M, Zara, Mango и Stradivarius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber