Универзален природен мелем за третман на проблемите со кожата

28 мај, 20180
1

Еве како да приготвите универзалниот мелем од кокосово масло и алое вера, кој успешно лекува голем број дерматолошки проблеми, како што се акни, брчки, лузни, дамки од сонце…

1/3 чаша гел од алое вера
1/2 чаша органско кокосово масло
1-2 капки етерично масло по ваш избор (лаванда, ванила, роза или друго)

Начин на подготовка: кокосовото масло се топи на водена пара. Во него го додавате гелот од алое вера и саканото етерично масло. Промешајте ги добро состојките и истурете ја смесата во сад со херметичко затворање. Оставете ја да се излади целосно, потоа затворете го. Чувајте ја на суво и ладно место.

Начин на употреба: нанесете го мелемот на претходно исчистена кожа. Пожелно е тоа да се прави непосредно по бањање. Повторувајте ја постапката редовно и по кратко време ќе забележите еден позитивен резултат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris