Вкусна торта без печење, готова за 20 минути

28 мај, 2018
15

Состојки:

  •  7,5 дл млеко
  • 3 пудинга од ванила
  •  350гр шеќер
  • 1 путер
  •  300 гр бисквити
  • 300 гр мелени ореви/лешници/кокос
  •  4-5 банани
  •  500 мл крем за шлаг

Подготовка:

Измешајте  ги пудинзите со шеќерот и сварете ги во млекото. Откако ќе се изладат додадете го путерот и искршените бисквити. Додадете ги и бананите исецкани на парчиња и по избор 300гр ореви/лешници или кокос. Состојките добро измешајте ги.

Ставете ги на  подлога и формирајте облик. Украсете ја тортата со шлаг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris