Земете по 2 лажици дневно од овој еликсир и за две недели стопете го вишокот сантиметри во струкот!

18 мај, 20180
5

Земете само 2 лажици дневно од оваа мешавина, во период од најмалку две недели. Ќе постигнете одлични резултати.

Ќе ви биде потребно:

– 4 лимони

– 2см свеж ѓумбир

– 2 лажички цимет

– 3 лажици мед

– ¼ чаша ладна вода

Постапка:

Исцедете го лимонот и сокот ставете го во блендер заедно со останатите состојки. Мешајте ги сите најмалку 3 минути.

Употреба:

Чувајте ја смесата во стаклена тегла и земајте по 1 лажиче, два пати на ден, пред јадење. Повторете ја постапката за најмалку 2 недели, потоа направете пауза од 2 недели, а потоа повторете ја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris