15 цветни парфеми во кои ќе уживаме во текот на пролетта

15 април, 20190
1

Пролетна flower power!

Едвај ја дочекавме пролетта, првите зраци на сонцето, интензивните бои и неодоливите принтови, а пролетта, секако, не би била пролет без цвеќиња, без разлика дали се на нашите фустани или како главна состојка во нашите парфеми. Пролетта е речиси секогаш во знакот на новите цитрусни и цветни парфеми, а оваа сезона одлучивме да се фокусираме само на цветната романса.

Неколку одлични брендови за парфеми подготвија нови цветни парфеми за оваа сезона, а тука се и некои кои веќе со години ги обожаваме. Од прекрасниот парфем на Jo Malone до нежните новитети на брендовите како што се Kenzo, Cacharel и Elie Saab. Во продолжение откријте ги 15-те најдобри цветени парфеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber