Бар Рафаели: Затајувањето данок скапо ќе ја чини

13 мај, 20190
бар

Супермоделот Бар Рафаели е обвинета за затајување данок во Израел и сега треба да  плати 2,25 милиони долари.

View this post on Instagram

MET vibes. #met

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

Таа, исто така, ќе мора да ги плати судските трошоци од околу 34.000 долари, пренесуваат израелските медиуми.

View this post on Instagram

Shabbat Shalom 🌸

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

Судот го отфрли тврдењето на Рафаели дека во 2009. и 2010. година постојано живеела во странство со нејзиниот тогашен дечко, холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо, и дека поради тоа во текот на тој период таа не должела за данок.

View this post on Instagram

😄

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

Во пресудата се вели дека во 2009. година во Израел поминала 185 дена, а наредната година – 131 дена.

View this post on Instagram

💋

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

Пресудата беше објавена само два дена пред почетокот на натпреварот за песна на Евровизија во Тел Авив, каде што таа е една од водителките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber