Британците се сигурни дека Хари го откри името на детето

7 мај, 20190
0

Војвотката од Сасекс, 37-годишната Меган Маркл и 34-годишниот војвода од Сасекс, принцот Хари, на 6 мај станаа родители.

Откако беше објавено дека Меган родила здраво момче, медиумите почнаа да шпекулираат за неговото име. Обложувалниците заработуваат огромна сума на пари, а јавноста „умира“ од љубопитност.

Откако Хари го направи задолжителното обраќање до јавноста за раѓањето на синот, се појави теоријата дека позадината што ја гледаме на снимките има посебно значење. Имено, зад Хари има колиби со коњи, а покрај секоја коњушница е напишано името на коњот што престојува таму. Имињата се Сер Џон и Џорџ, а со оглед на фактот дека внукот на Хари, најмладиот син на принцот Вилијам и војвотката Кејт се вика Џорџ, за теоретичарите на заговор, оваа приказна е сосема јасна; Името на детето ќе биде Џон.Името Џон добро се вклопува затоа што не е „зафатено”, осносно ниту еден член на кралското семејство не го носи тоа име.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/