Брутални тренинзи: Скарлет Јохансон гладувала повеќе од 15 часа, се измачувала поради една единствена работа!

6 мај, 20190
Capture

Трудот вредеше!

Актерката Скарлет Јохансон во текот на подготовките за улогата во филмот „Avengers“ беше подложена на строг режим на вежбање и исхрана, кој вклучуваше дури и изгладнување.

https://www.instagram.com/p/BxEAKU_Fm-O/?utm_source=ig_embed

Скарлет, со желба да изгледа совршено во тесниот костим за нејзиниот суперхерој, се придржувала на брутален тренинг како американските маринци. Таа секојдневно вежбала со тегови, скокање, трчање, јога, фрлала топки, squats… Таа престанала да пуши и спиела повеќе отколку што била навикната – повеќе од четири часа.

„Намерно ја изгладнував, не смееше да јаде. Се подготвувавме за темпо на снимање кое трае речиси цел ден.” Целта беше да се здобие со физичките карактеристики на ликот кој го толкува “, објасни нејзиниот тренер за странските медиуми.

На премиерата на “Avengers”, што се одржа во Лос Анџелес на 22 април, Скарлет се појави во тесен краток, а со својот изглед го привлече целото внимание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber