Chrissy Teigen одговори на прашањата за нејзините килограми и зошто не планира да ги намали

2 април, 20190
c

Chrissy Teigen е позната по нејзините модерни и опуштени ставови и статуси на Твитер, а овој пат таа одлучи да зборува на тема што многу познати жени во Холивуд сè уште ја избегнуваат. Тема се килограмите по бременоста.

Имено, сите сме навикнати ѕвездите со маестрална брзина да се ослободуваат од килограмите што се насобрани за време на бременоста во рок од два или три месеци и секогаш се подготвени за премиери, настани и други пригоди под будното око на јавноста, но не и Chrissy.

Таа го искористи нејзиниот Твитер профил за да биде супер искрена за нејзиното тело по бебето и за својата „нова нормала“. Вчера, таа во нејзината објава на Твитер напиша порака за своето тело: “Како јадеш на овој начин?” – во основа сум 9 килограми потешка отколку пред мојата ќерка. Таа има 10 месеци, никогаш не ги изгубив последните килограми, бидејќи премногу сакам храна. Само се помирив со мојата нова тежина, кога веќе толку долго го носам тој број! “

Таа, исто така, додаде: “Најслаба што некогаш сум била е веднаш после раѓањето на Luna. Постпородилна депресија. Претпочитам да ги имам овие килограми и ова чувство на среќа!

View this post on Instagram

JOY – highland park. SO GOOD.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber