Да ги споделиш предизвиците со некој што го сакаш го прави животот поубав: Честитка од Обама до Џенифер и Алекс

25 март, 20190
obama

Латино дивата Џенифер Лопез и поранешниот бејзбол играч, Алекс Родригез, се верија по две години љубов, а честитки добија од многубројни пријатели и обожаватели. Меѓу останатите, среќа им посакаа поранешниот претседател на Америка и неговата сопруга, а честитката е објавена на социјалните мрежи.

Барак Обама им испрати рачно, искрено напишана порака.

View this post on Instagram

3.9.19✨♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Обама во писмото до верениците им порача дека споделувањето предизвици со некој што го сакаш го прави животот да изгледа подобар.

View this post on Instagram

This means the world to us. #44

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Лопез и Родригез се верија на 9 ти март на плажа на Бахамите.

-Мишел и јас ви честитаме за веридбата. После 26 години поминати заедно, можеме да кажеме дека без оглед на предизвиците што ги носи животот, споделувањето со некој кој го сакаш, прави се да е поубаво – е напишано во пораката до Џенифер и Алекс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber