Дали мислите дека имате премногу облини? Време е да се сакаме целосно!

21 август, 20190
oo

Истражувањата покажуваат дека губиме 1,5 кг кога се вљубуваме, за да вратиме 3 килограми кога почетната возбуда и адреналинот ќе стивнат …

  1. Користете го Google за да најдете инспирација. Прелистајте малку фотографии на познати лица и ќе најдете некои кои изгледаат одлично со неколку килограми вишок. Тие одеднаш имаат природно руменило на образите и изгледаат здрави. Исто така е добро што момците имаат инстинкт што ги прави попривлечни заоблените жени. Облините им кажуваат дека ќе раѓаат здрави деца.
  2. Размислете за тоа како другите ве гледаат. Законот на природата диктира дека женските тела се заоблуваат околу колковите и задникот, а истражувањето вели дека најпрво ги губат на задникот. Дали сте сигурни дека сакате да ги изгубите? Додека исто така гледате микроскопски промени во вашето тело, околината тешко дека ќе ги забележи. Побарајте го мислењето од вашиот најискрен пријател.
  3. Ако сè уште не сте задоволни од тие неколку килограми, договорете долга вечерна прошетка наместо да седите да гледате телевизија со храна. Ендорфините кои ќе го преплават вашето тело после вежбање гарантираат добар секс, а такво вежбање може да ве натера и да изгубите тежина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber