Дали ова е најлошиот X Men филм на сите времиња?

19 август, 20190
s

Филмот „Dark Phoenix“ официјално стана X Men филмот со најмала заработувачка, пренесува Digital Spy.

Филмот излезе во март, а за пет месеци емитување, тој заработи само 254 милиони долари.

Режисерот Simon Kinberg галантно ја прифати целата вина за фактот дека „Dark Phoenix“ не успеа кај публиката.

„Овој филм не успеа да оствари врска ниту со луѓето што го гледале, ниту со оние кои не го гледале, така што ја прифаќам вината за неуспехот“, рече Kinberg, на кого ова му беше првиот долгометражен проект, кој исто така е автор на сценариото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber