ДОМАШЕН екстра шампон за нега на косата: рецепт со капки од коприва

21 јануари, 20190
kosa

Ако косата ви опаѓа, безживотна е и сува, ќе ја освежите со мешавина од избрани еликсири за погуста коса.

Основата на оваа мешавина може да биде било кој шампон што ќе го купите, затоа ве советуваме да го одберете наједноставниот шампон од коприва или бреза.

На еден литар шампон додадете 50 ml раствор на пантелол, 2-3 ампули витамин Б, капки од коприва и шишенце АД капки (воден раствор).

Измешајте ги состојките и со добиениот раствор мијте ја косата. Можете да очекувате резултати за околу еден месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber