Едно истражување откри колку често водат љубов среќните парови

30 октомври, 20190
Capture

Популарното мислење е дека паровите кои често водат љубов се најсреќни, но се чини дека тука нема многу вистина.

Поточно, една студија објавена во списанието Society for Personality and Social Psychology откри дека најсреќни се паровите кои, во просек, имаат секс еднаш неделно.

„Нашето истражување покажа дека паровите кои водат љубов неколку пати неделно се понезадоволни од оние што тоа го прават во просек само еднаш неделно. Важно е да одржувате интимна врска со партнерот, но тоа не значи дека треба да имате секс секој ден “, објасни директорката на истражувањето, Ејми Муиз.

Студијата исто така откри дека под ова прашање не постјат разлики во полот, возраста или долготрајност на врските.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris