Едноставен, а впечатлив маникир кој ќе ги разубави сивите денови

7 февруари, 20190
as

Новиот маникир секогаш е добар начин за освежување на изгледот, а шаренилото совршено ќе се вклопи во сивите денови на кои ќе им даде малку боја и радост.

Трендовите за маиникир често се менуваат, па новите идеи секогаш нè радуваат и не инспирираат за нов маникир. Од време на време не е лошо класичниот маникир да го замените со друг, кој можеби не е типичен за вашиот стил. На Instagram се повеќе е популарен маникирот кој наликува на деновите од детството – оние денови кога ноктите ги лакиравме во различни бои. Денес, овој шарен маникир изгледа интересно и свежо, особено доколку користите нежни тонови. Пастелните бои се одличен избор за лак за нокти, а оваа година Институтот Пантене коралната боја ја прогласи за боја на 2019. година. Покрај неа, секогаш се популарни nude тоновите кои нудат суптилен и софистициран изглед, како и сите розови нијанси.

View this post on Instagram

Hiiiii! 🤗 Happy Thursday! 💜 A while ago @mybeautysilence asked what’s the day you do your nails? I usually do them Thursday, so that if I have a busy Friday, I’m already ready for the weekend! 😉 How about you, when do you do yours? 💅🏼⁣⁣⁣ ⁣ Wearing @wetnwildbeauty 1 Step Wonder Gel in ‘Lavender Out Loud!’ and @sally_hansen Insta-Dri in ‘Grease Lightning’! 💜⚡️⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ ⁣⁣ #wetnwild #wetnwildbeauty #wetnwildcosmetics #wetnwild1stepwondergel #sallyhansen #nailpolish #sallyhanseninstadri #nailpolishjunkie #nailpolishaddict #makeup #beauty #beautyonabudget #drugstoremakeup #affordablemakeup #affordablebeauty #followme #followforfollow #makeupfun #makeupjunkie #lovemakeup #makeuplove

A post shared by ☆ fabshadowandgloss ☆ (@fabshadowandgloss) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber