Форбс листа: Далеку пред Мадона, Селин и Бијонсе, која е најбогатата пејачка на светот?

5 јуни, 20190
р

Пејачката од Барбадос неодамна започна соработката со LVMH групацијата, но сепак се уште треба да се докажува во светот на модната индустрија.

Како музичар со 8 студиски албуми и стотици хитови, Ријана се покажа како една од најталентираните пејачки денес.

Дека трудот и работата во музичката кариера се исплателе, сега официјално потврди и Форбс кој ја прогласи Ријана за најбогатата пејачка на светот, чие богатство се проценува на неверојатни 600 милиони американски долари.

Ријана сега е на листата пред легендарната Мадона со 570 милиони долари, Селин Дион со 450 и Бијонсе со 400 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber