Ги пронајдовме најинтересните идеи за велигденски маникир

22 април, 20190
nokti

Велигденските маникири се шарени и полни со ведри симболи, исто како пролетта и Велигден. Дали сте меѓу оние кои го украсуваат својот дом со разни весели Велигденски симболи? Ако сакате тематски декорации, овие маникири ќе ве воодушевуваат. Зошто украсните Велигденски уши да не ги пресликате на вашите нокти? Наједноставна, а совршена идеја е да ги обликувате вашите нокти во форма на јајце, и да ги излакирате како велигденски јајца. Ако не сте доволно вешти да го направите овој прекрасен маникир самите, овие слики може да бидат совршена инспирација која што ќе можете да ја покажете кога ќе одите на маникир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber