Gigi Hadid и Kendall Jenner веќе го наметнаа новиот хит тренд за бикини

1 април, 20190
gigi

Иако само што зачекоривме во пролетта, славните манекенки  веќе скокнаа во костимите за капење.

А покрај фактот што нивните фотографии ја зголемија температурата на социјалните мрежи, Кендал Џенер и Џиџи Хадид најавија и еден хит тренд за летото – костими за капење во жолта боја.

Кендал уште пред една недела објави кратко видео на нејзиниот Snapchat во коe позира пред огледалото во минијатурни жолти бикини со триаголен горен дел и трендовски долен дел таканаречено деколте на колковите.

Џиџи сепак одбра бикини со рамен горен дел во стилот на спортски топ, а на фотографијата што ја објави, не воодушеви и со нејзината светла сламена шапка со извезени пердуви.

View this post on Instagram

watch your step. & your spf.

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

И со оглед на нивната несомнена влијателност врз трендовите, оправдано можеме да веруваме дека жолтите бикини ова лето ќе бидат огромен хит, а во прилог на овој тренд оди фактот дека жолтата боја совршено одговара на потемнет тен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber