Hailey Bieber повеќе не е русокоса: Со новата боја на коса го потврди големиот тренд за 2019. година

15 јануари, 20190
х

На русокосите оваа нијанса најдобро ќе им прилега!

Ако случајно не сте знаеле, пастелната боја повторно ги доживува своите пет минути слава.

Само во изминатиот месец, во пастелно розева боја се офарбаа и Jenner Kylie, Khloe Kardashian и Bella Hadid, потврдувајќи дека станува збор за хит тренд, а за истиот потег се одлучи и Hailey Bieber.

Имено, русокосата манекенка својата коса ја офарба во платинеста розева и на тој начин потврди дека пастелните нијанси на коса се голем хит на годината.

Новата боја дефинитивно ја освежи, што е секогаш добредојдено во зимските месеци, а ние веруваме дека сега, благодарение на неа, овој тренд во 2019. година дефинитивно ќе завладее.

Г-ѓа Бибер ја претстави својата нова фризура за време на прошетката во Беверли Хилс, а мамеше погледи и со нејзиниот необичен outfit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber