Justin Bieber и Ariana Grande снимија песна со Leonardo DiCapriо

23 април, 20190
ар

Не, ова не е шега!

Justin Bieber на својот Instagram профил ги потврди гласините дека наскоро ќе биде објавен албум на кој работи со Ariana Grande и Leonardo DiCaprio.

Проектот на кој сите заедно работат е најновата верзија на кампањата „Save the Earth“ со изведувачот Lil Dicky.

Покрај нив на проектот се ангажирани и многу други познати имиња од музичката индустрија: Halsey, Zac Brown, Brendon Urie, Miley Cyrus, Wiz Khalifa, Snoop Dogg, Kevin Hart, Adam Levine, Shawn Mendes, Charlie Puth, Sia, Hailee Steinfeld, Lil Jon, Rita Ora, Miguel, Katy Perry, Lil Yachy, Ed Sheeran, Meghan Trainor, Joel Embiid, Tory Lanez, John Legend, Bad Bunny, Psy, Kris Wu, the Backstreet Boys, Benny Blanco и многу други.
Видеото и песната премиерно беа објавени минатата ноќ, а ние само можеме да замислиме огромен број на следбеници и обожаватели кои ќе се придружат на овој проект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber