Кој би рекол дека е на прагот од 6. деценија: Наоми Кемпбел денес го слави 49. роденден!

22 мај, 20190
naomi 2

Повеќе од јасно е зошто многу млади манекенки и завидуваат.

Една од најпознатите светски супермодели денес го прославува својот 49. роденден.

Наоми Кемпбел е на чекор од шестата деценија и изгледа исто толку добро како и во најдобрите денови од нејзината кариера.

„Црниот Пантер“ е една од ретките модели на „златната генерација”, која е сѐ уште многу активна кога станува збор за работа.

View this post on Instagram

#CAMP 💗💗💗 #MetGala2019

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Неа годините не и можат апсолутно ништо.

Беспрекорната фигура и совршениот став се нејзини големи предности, и затоа е сѐ уште рамо до рамо со многу помлади манекенки и модели.

Наоми е само на чекор од 6-тата деценија, а секако сѐ уште важи за една од најсовршените жени во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/