Летна забава: 3 кул пијалоци кои ќе ви помогнат во топлите денови

16 август, 20190
sok

Поканете ги пријателите на летна забава и воодушевете ги со овие освежителни безалкохолни пијалоци!

1. Ако скате да направите вистински освежителен пијалок, измешајте 2 лажици сок од алое вера, 75 мл минерална вода и 1/2 лажичка сок од лимон. Сето ова добро измешајте и сервирајте со мраз.

2. Наместо лимон, можете да ставите 1/2 лажичка сок од лимонтус и два исцедени портокали и додадете малку минерална вода за да се разреди. Разладете го и послужете го како фантастичен освежувачки коктел.

3. Излупете 2 киви и 1 банана, исецкајте и измешајте во миксер и додадете 3 лажици сок од алое вера, 200 мл ладно млеко и 1/4 лажичка сок од лимон. Измешајте сè добро и уживајте во освежителниот пијалок!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber