Неочекувани мотиви во предесенската колекција на модната куќа Fendi

4 јануари, 20190
1223

Целиот раскош на меѓусезонската кампања на Карл Лагерфилд за есен – 2019.

Главната инспирација за предесенската кампања на Карл Лагерфилд за Fendi беше резбаната врата од 19-тиот век во Франција, дизајн кој ги спои неочекуваната графика и фантастичните мотиви.

Транспарентни, асиметрични, набрани фустани во комбинација со oversize палта и шарени чевли и метални сини нијанси го подигнуваат општото расположение кое се сведува на практичност, помешано со живописно чувство за убавина.

Логото на куќата на Фенди совршено се вклопува во вид на метално копче на лелеавите фустани. Еден од оригиналните делови на меѓусезонската колекцијата Fendi се свилените кимоно јакни со барокни орнаменти и крзно на ракавите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber