Обвинение кое може да му ги уништи животот и кариерата

28 август, 20190
ed

Британскиот пејач Ed Sheeran, според „The Sun“ е обвинет за плагијат на музика, без разлика дали станува збор за свесна или несвесена постапка. 26-годишниот пејач Sam Chokri, кој тврди дека 28-годишниот Ed го копирал рефренот на неговата песна „Shape of You“ од 2015. година поднесе тужба против него, а Ed целосно го негира ова обвинување.


Поточно, Sam вели дека песната ја испратил до пријателите на Ed за да соработуваат заедно, и дека после тоа рефренот на неговата песна го слушнал во песната „Shape of You “, која беше најголемиот хит од 2017. година во Велика Британија. Песната беше број еден во 34 земји низ целиот свет во тоа време, заработувајќи неверојатни 24 милиони долари.

Покрај тоа, во својата тужба Sam изјави дека ова нема да биде прв пат Ed да украде дел или дури цела песна, како што се Shaggy и Jasmin Rae. Ed на сето ова одговори со тужба тврдејќи дека изјавата на Сем му наштетила на неговиот углед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber