Oскаровката Ема Стоун во улога на Круела де Вил

30 август, 20190
Capture

Филмот за главниот негативец од серијалот „101 Dalmatinas“ – Круела де Вил, премиерно ќе биде прикажан во 2021. година, а главната улога ја доби Ема Стоун. Според NME, премиерата на филмот, чиј официјален наслов е „Cruella“, е закажана за 28 мај 2021. година.

„Ова ќе биде вистински панк-рок филм, а дејствието ќе биде поставено во 1970-тите и ќе се игра во периодот пред оригиналната приказна на „101 Dalmatinas“, потврди Ема Стоун во интервју преку видео, пренесува N1.

Засега, познато е дека освен Ема Стоун во филмот ќе игра и Пол Њалтер Хос, Џо Фрај и Ема Томсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber