ОТИДЕ И БРИТНИ СПИРС …

21 јануари, 20190
rs-13005-britney-624-1381854554

Тажна вест за обожавателите …

Пејачката Бритни Спирс ќе направи „пауза од работата на неопределено време“ за да може да му се посвети на нејзиниот болен татко, рече нејзината портпаролка.

Бритни Спирс го откажа нејзиното шоу “Domination” во Лас Вегас.

Всушност, на нејзиниот татко, Џејми Спирс, одеднаш му пукнало слепото црево пред два месеци, па поминал 28 дена во болница по операцијата, соопшти портпаролката.

Се очекува татко и да се опорави, но 37-годишната пејачка „ќе го посвети целото свое време на семејството и нивните напори да се грижат за татко и“.

– Толку многу го очекував овој настап и се надевав дека конечно ќе ве видам оваа година, затоа оваа одлука ми го крши срцето. Иако семејството е благодарно што татко и се извлече жив, тој сѐ уште треба да закрепнува – изјави Спирс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber