Овие трендсетерки ќе ве инспирираат да носите украси за коса

10 јуни, 20190
а

Ако мислевте дека vintage аксесоарите се само уште едни во низата на краткотрајни трендови, сте се измамиле. Всушност, се чини дека украсите за коса се еден од најголемите летни трендови. Неодоливите vintahe шноли и шнолите со натписи, сѐ уште се број еден, но исто така тука се предимензионалните венчиња, турбани и марами за коса. Бидејќи сите сакаме да го поминеме летото во наједноставните фустани, украсите за коса се одличен начин за целосно да ја промениме комбинацијата, а high-street понудата е преполна со генијални шноли и други додатоци за коса по пристапни цени. Ако сѐ уште не знаете точно како да ги комбинирате, погледнете на кои начини ги носат нашите омилени трендсетерки.

View this post on Instagram

Today’s hairdo🐚 #hairstyle #hairpins

A post shared by Nina Sandbech (@ninasandbech) on

View this post on Instagram

La piscine

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

View this post on Instagram

😎

A post shared by Adenorah ♏️ (@annelauremais) on

View this post on Instagram

Stacked With Accessories ✨🌈🌷

A post shared by NNENNA (@nnennaechem) on

https://www.instagram.com/p/ByQUyZ2C7wY/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber