Пејачката е обвинета за кражба

15 мај, 20190
a ar

Денес, на Instagram сите споделуваат што и да посакаат. Но,  важно е да се внимава чии фотографии се објавуваат.Со овој проблем се сретна 25-годишната американска пејачка Аријана Гранде. Имено, таа е обвинета бидејќи на нејзиниот Instagram профил објавила фотографии за кои немала дозвола. Според E! News, папарацо фотографот Роберт Барбер ја обвини пејачката за кршење на авторските права и бара 25.000 долари за секој прекршок.

На споменатите фотографии, добитничката на Grammy беше фотографирана како излегува од зградата. Фокусот беше на нејзината транспарентна ташна со натпис „Sweeterner“. Ариана истите тие фотографии ги објави минатата година во август, на денот кога излезе нејзиниот четврти албум “Sweeterner”.

Со описот „Happy sweeterner day“ таа не беше ниту малку свесна што направила. Иако оригиналната објава е избришана, новата и уредена објава е достапна на Instagram.

https://www.instagram.com/p/Bmr9oN3noSa/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris