Пита со сирење готова за само 20 минути!

24 мај, 20190
pp

За овој рецепт ви се потребни само 20 минути, а вкусот ќе ве фасцинира!

Состојки:

  • 3 јајца
  • 10 лажици брашно
  • 1 ќесичка прашок за пециво
  • 1 лажица сок
  • 200 мл јогурт
  • 200 гр свежо сирење, фета сирење, мелено месо или снапаќ и зачини по желба

Подготовка:

Јајцата добро изматете ги и додадете јогурт, брашно, прашок за пециво, лажица сол и зачини по желба.

Додадете ги состојките по желба, истурете во мал сад за печење и печете околу 20 минути на 180 Целзиусови степени.

Послужете со јогурт или со некој омилен пијалок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber